Przejdź do głównej zawartości

GEOPORTAL GMINY ZGIERZ - PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

Rozkoszuj się Wirtualną Podróżą po Gminie Zgierz: Odkryj Geoportal Online!

Zapraszamy do analizy nieruchomości z Geoportalem Gminy Zgierz - interaktywną mapą online, pełną 14 usług, które umożliwiają dostęp do istotnych informacji dla mieszkańców, inwestorów, przedsiębiorców. Poznajmy razem, co ta platforma ma do zaoferowania!

zgierzsip.mapmaker.online

Sprawdź swoją działkę:

 1. Plany Zagospodarowania Przestrzennego: Zdobądź informacje o miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego, które wpływają teren wokół Ciebie.
 2. Przeznaczenie Terenów: Odkryj, jakie możliwości kryją się w różnych obszarach zgodnie z aktualnymi planami zagospodarowania.
 3. Studium Uwarunkowań: Poznaj kierunki zagospodarowania przestrzennego, które wpływają na rozwój gminy.
 4. Lokalne Punkty Strategiczne: Znajdź ważne instytucje i obiekty, takie jak szkoły, kościoły, apteki, czy bankomaty, by zorientować się w otoczeniu.
 5. Granice Obszarów Chronionych: Dowiedz się, gdzie znajdują się rezerwaty, pomniki przyrody, obszary Natura 2000 oraz chronione krajobrazy.
 6. Infrastruktura Techniczna: Śledź rozmieszczenie kluczowej infrastruktury, która wpływa na codzienne życie mieszkańców.
 7. Dróg Własnościowych Struktura: Obejrzyj, jak przedstawia się własność dróg w gminie.

Interaktywne Rozwiązania dla Ciebie:

 1. Znajdź Tereny Inwestycyjne: Szukaj potencjalnych miejsc na inwestycje według miejscowości, numerów działek lub adresów.
 2. Oferty Nieruchomości: Przeszukuj dostępne nieruchomości na sprzedaż w zależności od lokalizacji czy numerów działek.
 3. Przedsiębiorstwa w Gminie: Znajdź firmy na terenie gminy, korzystając z nazw branż lub adresów.
 4. Odkrywaj Zabytki: Lokalizuj historyczne obiekty w okolicy i poznaj je za pomocą różnorodnych materiałów multimedialnych.
 5. Decyzje Administracyjne: Śledź wydane decyzje dotyczące warunków zabudowy i zagospodarowania terenu.
 6. Planowanie Przestrzenne dla Ciebie: Twórz automatyczne wypisy i wyrysy z miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w celach informacyjnych.

Zapraszamy do świata Geoportalu Gminy Zgierz pod adresem https://zgierzsip.mapmaker.online. Niech ta nowoczesna platforma stanie się Twoim przewodnikiem po gminie, ułatwiając codzienne decyzje i odkrywanie tajemnic tego malowniczego regionu!
❓💁📖 Jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy geodety zadzwoń lub napisz:

Popularne posty z tego bloga

SKRÓTY NA MAPIE GEODEZYJNEJ

Jak rozszyfrować skróty na mapie?  Jak odczytać skróty których nie ma w legendzie mapy?  Prezentujemy wykaz skrótów które znajdziecie na: mapie do celów projektowych , mapie zasadniczej lub mapie do celów opiniodawczych. skrót nazwa a budynek zakwaterowania turystycznego, pozostały A pomiar wykrywaczem przewodów al. alejka b budynek biurowy B dane branżowe b przewód benzynowy b.z. inna budowla ziemna br. bród br. bruk bt. beton c przewód ciepłowniczy ch. chodnik

OZNACZENIA WYSOKOŚCI NA MAPIE ZASADNICZEJ

Co oznaczają liczby na mapie geodezyjnej? Rzędne (wysokości) na mapie zasadniczej oraz mapie do celów projektowych podawane są w przypadku: przewodów kanalizacyjnych (ks, kd) - dla dna rury, przewodów kablowych (np. prąd) - dla wierzchu kabla, przewodów rurowych (np. woda, gaz) - dla średnicy przewodu. Zasady tworzenia mapy zasadniczej i mapy do celów projektowych regulują głównie dwa przepisy: Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 9 listopada 2011 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 2 listopada 2015 r. w sprawie bazy danych obiektów topograficznych oraz mapy zasadniczej przewód i studzienka wodociągowa przewody energetyczne szkic inwentaryzacji przewodów podziemnych ❔💁📖 Jeśli

Jak wyznaczyć granice działki samemu

Wskazanie granic działek to zadanie dla geodety , ale można spróbować samemu. Jest wiele sposobów wyznaczania granic działek: Jeśli były już stabilizowane znaki graniczne (słupki, paliki, kamienie) możemy spróbować je odnaleźć. Prawdopodobnie został sporządzony protokół graniczny na którym są wymiary działki, odległości od trwałych elementów (budynki, ogrodzenia, itp.). Korzystając z tego dokumentu możemy przy pomocy taśmy lub innego przyrządu pomiarowego "odłożyć" odległości od widocznych ścian budynku albo ogrodzenia i znaleźć słupek graniczny.  Jeśli w posiadanej dokumentacji nie posiadamy kopii takiego protokołu granicznego, jego oryginał można znaleźć w ośrodku dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej . Jeśli odnajdziemy przynajmniej jeden słupek graniczny kolejne możemy odnaleźć na podstawie odległości przy pomocy taśmy mierniczej. Co zrobić jeśli znaków granicznych nigdy nie było? Można skorzystać z aplikacji  na telefon. Korzystając z lokalizacji GPS urząd