Przejdź do głównej zawartości

GEOPORTAL PODDĘBICE

Pewne źródło Informacji o Planie Zagospodarowania Przestrzennego Miasta i Gminy Poddębice!

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie są przyszłe plany dla okolic, w których mieszkasz lub działasz? Czy chciałbyś mieć łatwy dostęp do aktualnych informacji dotyczących planu zagospodarowania przestrzennego gminy Poddębice? Jeśli tak, to zachęcam Cię do korzystania z Mapy mapa.inspire-hub.pl/#/gmina_poddebice


Mapa Inspire-Hub to innowacyjny geoportal stworzony przez Urząd Miasta i Gminy Poddębice, który umożliwia dostęp do szczegółowych informacji o przeznaczeniu działek w planie zagospodarowania przestrzennego. Dzięki niemu możesz szybko i łatwo znaleźć odpowiedzi na wiele pytań dotyczących planów rozwoju i inwestycji w Twojej okolicy.

Co oferuje Mapa Inspire-Hub?

  • Dokładne Informacje: Otrzymuj aktualne informacje na temat przeznaczenia poszczególnych działek zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego gminy Poddębice. Nie musisz już tracić czasu na przeszukiwanie dokumentów czy archiwów - wszystko znajdziesz w jednym miejscu!
  • Łatwa Nawigacja: Intuicyjny interfejs Mapy Inspire-Hub sprawia, że nawigacja po portalu jest prosta i przyjemna. Dzięki temu szybko znajdziesz poszukiwane informacje, bez zbędnego klikania czy szukania.
  • Aktualizacje na Bieżąco: Mapa Inspire-Hub regularnie aktualizowana jest przez Urząd Miasta i Gminy Poddębice, zapewniając Ci dostęp do najświeższych danych dotyczących planu zagospodarowania przestrzennego. Dzięki temu zawsze będziesz na bieżąco z planami rozwoju swojej okolicy.
  • Wsparcie dla Decyzji: Niezależnie od tego, czy planujesz budowę nowego domu, czy rozwój swojego biznesu, Mapa Inspire-Hub pomoże Ci podjąć świadomą decyzję, dzięki dostępowi do kompleksowych informacji o lokalizacji i jej potencjale.

Jeśli jesteś mieszkańcem lub przedsiębiorcą działającym w gminie Poddębice, korzystanie z Mapy Inspire-Hub to klucz do lepszego zrozumienia i wykorzystania potencjału Twojej okolicy. Daj sobie szansę na łatwiejsze planowanie i podejmowanie decyzji.

Odwiedź Mapę Inspire-Hub już dziś i odkryj, co czeka na Ciebie w Twoim sąsiedztwie!❓💁📖 Jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy geodety zadzwoń lub napisz:

Popularne posty z tego bloga

SKRÓTY NA MAPIE GEODEZYJNEJ

Jak rozszyfrować skróty na mapie?  Jak odczytać skróty których nie ma w legendzie mapy?  Prezentujemy wykaz skrótów które znajdziecie na: mapie do celów projektowych , mapie zasadniczej lub mapie do celów opiniodawczych. skrót nazwa a budynek zakwaterowania turystycznego, pozostały A pomiar wykrywaczem przewodów al. alejka b budynek biurowy B dane branżowe b przewód benzynowy b.z. inna budowla ziemna br. bród br. bruk bt. beton c przewód ciepłowniczy ch. chodnik

CENA ZIEMI ROLNEJ W 2023 r.

     Jeśli planujesz kupić ziemię rolną warto przed rozpoczęciem negocjacji znać ceny średnie publikowane przez Główny Urząd Statystyczny raz na kwartał. Obowiązujące ceny średnie są pochodną cen z poprzedniego kwartału roku. Średnia cena ziemi rolnej w województwie łódzkim w obowiązująca od 16 października 2023 roku wynosi  53 393  zł   za 1 hektar. To znaczy, że jeden metr kwadratowy działki rolnej kosztuje 5,34 zł. Wartość ziemi wzrasta wraz z lepszą klasą bonitacyjną. Wartość ziemi może wzrosnąć również w wyniku przekształcenia w działkę budowlaną, przemysłową lub rekreacyjną   Aktualne i historyczne ceny można znaleźć na stronie  gov.pl ❓💁📖 Jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy geodety zadzwoń lub napisz: 📞 +48 690 210 110 📱 +48 537 468 695 📧 biuro@smartgeo.pl

Jak wyznaczyć granice działki samemu

Wskazanie granic działek to zadanie dla geodety , ale można spróbować samemu. Jest wiele sposobów wyznaczania granic działek: Jeśli były już stabilizowane znaki graniczne (słupki, paliki, kamienie) możemy spróbować je odnaleźć. Prawdopodobnie został sporządzony protokół graniczny na którym są wymiary działki, odległości od trwałych elementów (budynki, ogrodzenia, itp.). Korzystając z tego dokumentu możemy przy pomocy taśmy lub innego przyrządu pomiarowego "odłożyć" odległości od widocznych ścian budynku albo ogrodzenia i znaleźć słupek graniczny.  Jeśli w posiadanej dokumentacji nie posiadamy kopii takiego protokołu granicznego, jego oryginał można znaleźć w ośrodku dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej . Jeśli odnajdziemy przynajmniej jeden słupek graniczny kolejne możemy odnaleźć na podstawie odległości przy pomocy taśmy mierniczej. Co zrobić jeśli znaków granicznych nigdy nie było? Można skorzystać z aplikacji  na telefon. Korzystając z lokalizacji GPS urząd